Jaki szal do czarnego płaszcza?

Czarny płaszcz

Często borykamy się z problemem wyboru właściwych dodatków do klasycznej odzieży wierzchniej. Jeśli wybierzemy czarny płaszcz, musimy wiedzieć, że najlepiej sprawdzą się długie i przytulne szale w kontrastujących kolorach. Oto kilka wskazówek, jak wybrać ten odpowiedni.

Czarny płaszcz
Czarny płaszcz i czerwony szal

Poszukiwania odpowiedniego szalu – krok po kroku

Podczas wybierania odzieży wierzchniej takiej jak wszelkiego rodzaju płaszcze, kurtki, bluzy czy kamizelki warto dokładnie przemyśleć kolor, fason i przyjrzeć się nieco bliżej swoim oczekiwaniom. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze trendy, a także to, co jest najbardziej uniwersalne mamy tendencję do gonienia za modą zamiast kreowania własnego stylu. W związku z tym najczęściej wybór pada na stonowane kolory takie jak czernie, szarości i brązy, którym brakuje indywidualnego charakteru, a całej stylizacji stylu. Co więcej – tego typu płaszcze mogą kojarzyć się z nudą, a tego niemal każdy chce w modzie uniknąć. W związku z tym należy zdecydować się na zakup wygodnego i miłego w dotyku szalu, który podkreśliłby nasz płaszcz i jednocześnie go ożywi. Jaki kolor szalu wybrać do klasycznego, czarnego płaszcza?

Czytaj także  Portfel do 100 zł

Szalik, szal czy komin? Pomyśl nad alternatywą dla tradycyjnego szala

Na początku warto zastanowić się nad tym, czego poszukujemy: czy rzeczywiście potrzebujemy kolorowego szalu, który pasowałby do naszego płaszcza czy może lepszym rozwiązaniem byłby wełniany i wygodny komin (do wybory na przykład na stronie: szale, apaszki, kominy damskie). Wybierając go, najlepiej sprawdzi się wybór intensywnych kolorów takich jak pomarańczowy, żółty lub różowy, czyli wszelkie ciepłe barwy. Natomiast kolory, których należy unikać to czerwień, brąz i granat. Ubierając czarny płaszcz na pewno warto unikać zakupu komina w tym samym kolorze. Do grona najpopularniejszych odcieni zaliczyć można blady róż, kremowy i szary. Jeśli zależy nam na zmianach warto postawić na intensywny i przyciągający wzrok fiolet lub biel, która doda naszej stylizacji eleganckiego charakteru – dedykowana kobietom o bladej, porcelanowej cerze.

Co warto wiedzieć przed wyborem swojego szalu?

Szale są obecne w modzie od niepamiętnych czasów, a ich historia rozpoczęła się ok. XVI wieku w północnych Indiach. Pierwsze szale, które zdobyły uznanie kobiet, wykonywane były ze specjalnej wełny kóz. Z czasem, gdy technika tkactwa została ulepszona, produkowane szale stopniowo nabierały delikatności. Dawniej szale z wełny górskich zwierząt traktowano jako towar luksusowy, szczególnie podczas ich ekspansji do Europy aż do masowej produkcji aż do zaprezentowania szali wykonywanych z jedwabiu w Lyonie. Mało kto wie, że najtańsze koszty produkcji były w Szkocji, dlatego tam powstała specjalna technika produkcji, która jest wykorzystywana po dzień dzisiejszy. Szale produkowane w szkockim Paisley wyróżniają się specjalnym splątaniem wzoru po obu jego stronach, co wyróżnia ten produkt na tle innych, dostępnych na rynku. To tłumaczy również ich popularność, cenę, a także uniwersalność we współczesnej modzie – możemy nosić je do wszystkiego.

Czytaj także  Portfel do 100 zł

Related Posts