Szycie koszul na miarę

szycie koszuli na miarę

Elegancki mężczyzna buduje swój styl od podstaw. Dlatego coraz więcej panów decyduje się na szycie na miarę poszczególnych elementów garderoby. Ubrania szyte na miarę są droższe od gotowych, dostępnych w butikach czy sklepach sieciowych. Jednak dają poczcie oryginalności, a dzięki idealnemu dopasowaniu do ciała podnoszą komfort noszenia.

Szycie na miarę – co daje klientowi?

Szycie koszul na miarę pozwala na pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób będzie wyglądał finalny produkt. Ciągłe konsultacje i przymiarki pozwalają na pełną personalizację koszuli – będzie ona idealnie dopasowana do naszych potrzeb. W każdej chwili można też wprowadzić zmiany w projekcie. Nie jest to możliwe w czasie kupowania gotowego produktu.

Jakie wady i zalety ma szycie koszuli na miarę?

Tak jak to zostało wcześniej wspomniane szycie koszuli na miarę to przede wszystkim możliwość pełnego dopasowania stroju do sylwetki oraz własnych preferencji modowych. Decydując się na uszycie koszuli według indywidualnego zamówienia, mamy pewność, że nikt inny nie będzie miał takiej samej. Gotowy produkt idealnie leży na ciele, dlatego nie trzeba go poprawiać – zwężać, poszerzać czy skracać, jak to niekiedy jest w przypadku gotowych ubrań.

Czytaj także  Portfel do 100 zł

Jedną z największych wad szycia na miarę jest cena. Koszula kupiona u krawca może być kilka razy droższa niż ta ze sklepu sieciowego. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że nie trzeba nanosić w niej poprawek i dobrze uszyta koszula będzie służyła nam przez długie lata. Kolejnym dyskomfortem związanym z szyciem koszuli na miarę jest to, że trzeba zamówić ją odpowiednio wcześnie. Przed ważną okazją taką jak ślub czy bal karnawałowy nie należy czekać do ostatniej chwili ze zleceniem uszycia koszuli. Należy pamiętać, że krawiec musi zdjąć miarę, ustalić wszystkie szczegóły oraz dokonać przynajmniej jednej lub dwóch przymiarek zanim wykończy koszulę. Warto też pamiętać, że tak zwany okres ślubny czy karnawałowy może spowodować, że termin realizacji zamówienia będzie jeszcze bardziej odległy.

Jaka powinna być pierwsza koszula szyta na miarę?

Jeżeli po raz pierwszy decydujemy się na uszycie koszuli na miarę to powinna ona być w stonowanym kolorze. Specjaliści wskazują na to, że najlepiej wybrać białą koszulę. Dlaczego? Biel jest ponadczasowa i pasuje praktycznie do wszystkiego. Warto też postawić na uniwersalny krój koszuli. Jest to o tyle istotne, że koszula szyta na miarę będzie droższa od koszuli gotowej. Uniwersalny model pozwoli nam również na budowanie eleganckiej garderoby. Dopiero gdy w naszej garderobie znajduje się kilka uniwersalnych koszul, można zdecydować się na inne modele, które będą zakładane na konkretne okazje. Wówczas można też wybrać bardziej awangardowe modele o wyrazistym charakterze.

Czytaj także  Jaki krawat wybrać do garnituru?

Szycie na miarę to doskonałe rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy chcemy budować garderobę opierającą się o własny, oryginalny styl. Stawiamy na jakość wykonania i unikalne modele, które w elegancki sposób pozwolą wyróżnić się w tłumie. Warto zacząć od koszul, by z czasem skomponować całą garderobę, w tym garnitury, spodnie i marynarki.