Jak się ubrać w chłodne dni

modny męskie sweter

Wczesna wiosna i późne lato to czas kiedy poranki i wieczory są chłodne, ale w ciągu dnia temperatura rośnie. Często nie wiemy jak ubrać się w tym czasie, by dobrze ochronić się przed chłodem i jednocześnie nie przegrzać się. Jad zatem dobrze ubrać się na chłodne dni w tym czasie? Oto kilka sprawdzonych podpowiedzi.

Jakie okrycie wierzchnie wybrać na chłodne dni?

Wbrew pozorom okrycie wierzchnie na chłodne dni wcale nie musi być bardzo grube. W tym czasie najlepiej sprawdzą się kurtki i płaszcze, które pozwalają skórze oddychać, ale jednocześnie będą chroniły przed chłodem i wiatrem. Warto wybrać kurtkę, która dodatkowo będzie chroniła także przed deszczem, gdyż w tym czasie aura jest bardzo zmienna i w każdej chwili może padać deszcz, śnieg czy grad. Dodatkowo warto by kurtka czy płaszcz miały odpinany kaptur. Jest to istotne dla osób, które na co dzień nie lubią chodzić w kurtkach z kapturami.

Jakie rodzaje okryć wierzchnich najlepiej sprawdzają się w czasie chłodnych dni?

W czasie chłodnych dni warto ubierać kurtki lub płaszcze, których długość będzie sięgać poza pośladki. Ochroni to plecy przed zmarznięciem i wychłodzeniem. Jednym z najpopularniejszych modeli w tym sezonie są kurtki typu parka. Jest to kurtka inspirowana tradycyjnym eskimoskim anorakiem. W sklepach można dostać wersje zarówno męskie, jak i damskie, na jesień jak i zimę. Parka z powodzeniem może zastąpić krótki płaszcz.

Czytaj także  Stylowe okulary słoneczne - jak je wybrać?

Modny sweter męski

Jeżeli decydujemy się na płaszcz, to warto, aby posiadał on cienką, ale chroniącą przed chłodem podszewkę. Najmodniejsze cały czas są płaszcze typu trencz, które wyglądają dobrze praktycznie w każdej stylizacji.

Ciekawym rozwiązaniem są też kurtki dwustronne, które w zależności od pogody można nosić na stronie polarowej lub przeciwdeszczowej. Inną godną uwagi propozycją są też kurtki dwuwarstwowe, w których można odpiąć docieplenie.

O czym pamiętać ubierając się w chłodne dni?

Jak to zostało już wyżej wspomniane, w chłodne dni przeważnie jest tak, że poranek i wieczór są zimne, a nawet mroźne, natomiast w ciągu dnia może się ocieplić, ale np. wiać silny wiatr. W związku z tym warto pamiętać o jednej prostej zasadzie, która uchroni nas przed przegrzaniem i ryzykiem zachorowania.

Tą zasadą jest ubieranie się na tak zwaną cebulkę, czyli nakładanie kilku warstw cieńszych ubrań. Kiedy jesteśmy ubrani w taki sposób nie musimy obawiać się przegrzania, gdyż bardzo łatwo wyregulujemy warstwę izolacyjną poprzez nałożenie lub zdjęcie jakiegoś elementu naszego stroju.

Takie ubieranie na cebulkę sprawdza się szczególnie w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, które w ciągu dnia kilka razy wychodzą na dwór, a w przedszkolu przebywają w ogrzewanych pomieszczeniach. Gdyby były ubrane w bardzo grube rzeczy mogłoby to spowodować przegrzanie, a to przy najmniejszym podmuchu chłodnego wiatru może spowodować przeziębienie, zapalenie gardła lub nawet choroby związane z płucami.

Czytaj także  Stylowe okulary słoneczne - jak je wybrać?

Ubierając się na cebulkę warto ubrać bieliznę (podkoszulek), bluzkę, koszulę i sweter, a na wierzch kurtkę. Nogi można ochronić przed chłodem ubierając pod spodnie rajstopy lub kalesony i grubsze skarpetki.