Prawie każdy z nas trzyma zdjęcia w portfelu. Dowiedz się, dlaczego to robimy

Coraz bardziej nowoczesne telefony, media społecznościowe, a w portfelu wciąż zdjęcie męża czy dzieci. Jak się okazuje istnieje kilka powodów, dla których trzymamy zdjęcia najbliższych w portfelu. Poznaj najczęstsze powody. Czy noszenie zdjęć może okazać się pomocne w niektórych sytuacjach?

Kiedyś w portfelu, dziś w social mediach

Większość Polaków podkreśla, że największą wartością jest dla nich rodzina. Udane życie rodzinne jest uznawane za gwarancję długotrwałego szczęścia i stawiane jest wyżej od dóbr finansowych. Nic dziwnego, że lubimy chwalić się naszymi bliskimi, opowiadać o większych i mniejszych sukcesach, w końcu to nasze największe szczęście.

Dziś nietrudno zauważyć mnóstwo zdjęć dzieci wrzucane przez dumnych rodziców w mediach społecznościowych. 30 lat temu nie było takiej możliwości, więc rolę osi czasu pełnił portfel damski! W każdej chwili można było wyciągnąć zdjęcia i dzieci i z dumą pokazać swoją rodzinę i móc o niej opowiedzieć znajomym lub nieznajomym np. podczas długiej podróży pociągiem.

Poczucie bliskości

Dziś co prawda wiele zdjęć bliskich z różnych etapów posiadamy w telefonie, ale na przykład miło jest spojrzeć na uśmiechnięte twarze męża i dzieci np. podczas płacenia za zakupy. Wydaje się być to trochę zbyt sentymentalny powód, ale jednak po ciężkiej rozmowie z szefem wychodzimy na przerwę po przekąskę, otwieramy portfel damski i patrzymy na nasze skarby i… jakoś krytyka szefa mniej boli.

Czytaj także  Jak się ubrać na lato?

Zdjęcia najbliższych dla bezpieczeństwa rodziny?

Powody noszenia zdjęć w portfelu damskim mogą być dość zaskakujące. Wiele kobiet uważa, że jeśli mąż ma w portfelu rodzinne zdjęcia, potencjalnie zainteresowane panie zmienią swoje zamiary. Nie wiadomo na ile sprawdza się ta metoda, ale na wszelki wypadek jest stosowana. Ciekawostką jest fakt, że portfele damskie, w których są zdjęcia dzieci są częściej zwracane! Możliwe, że to właśnie uśmiechnięte pociechy sprawiają, że złodziei rusza sumienia i postanawiają oddać łup.

portfel damski skórzany, Ze Skóry

Oczywiście badania przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych, u nas nikt nie sprawdzał czy rzeczywiście zdjęcia dzieci mają wpływ na zwrot skradzionych portfeli damskich. Wiele osób mówi również o tym, że znacznie ogranicza niekontrolowane wydatki właśnie przez zdjęcia najbliższych w portfelu damskim. Podobno spojrzenie na ukochaną rodzinę działa jak zimny prysznic i pozwala przemyśleć planowany wydatek. Podobno często wiele osób rezygnuje z zakupu, gdyż myśli o tym jak to wpłynie na dobro rodziny. Kolejnym dość ciekawym aspektem jest bezpieczeństwo dzieci. Jak to wygląda w praktyce?

Załóżmy, że robimy zakupy w dużym sklepie i nagle nasz maluch znika nam z pola widzenia. Jesteśmy przerażone i rozpaczliwie wypytujemy o nasze dziecko. Czyż nie łatwiejsze będą poszukiwania jeśli zapytamy o naszą pociechę pokazując zdjęcie? Szybciej wyjmiemy zdjęcie z portfela damskiego niż wyjmiemy telefon, odblokujemy, znajdziemy zdjęcie w galerii. Noszenie zdjęć najbliższych w portfelu damskim, ma jednak swoje uzasadnienie.

Czytaj także  Stylowe okulary słoneczne - jak je wybrać?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *