Jak się ubrać na lato?

Jak się ubrać na lato?

Lato to czas na upalnych dni oraz wzmożonej energii do działania. Dlatego nasza garderoba powinna być komfortowa i lekka, abyśmy czuli się świeżo przez cały dzień. Jak ubierać się latem, kiedy temperatura jest wysoka, a my chcemy czuć się estetycznie?

Naturalne materiały

Bez względu, co na siebie zakładamy przede wszystkim musimy postawić na ubrania wykonane z naturalnych tworzyw, takich jak bawełna. Dotyczy to zarówno eleganckich koszul, jak i mniej oficjalnych koszulek polo. Spotkanie, praca w biurze czy wypad ze znajomymi na obiad – aby czuć się pewnie oraz komfortowo tkaniny powinny być przewiewne, przepuszczać powietrze i nie przylegać zbyt ściśle do ciała. Bawełna w czasie letnich upałów to gwarancja estetycznego wyglądu oraz uniknięcia wstydliwego dyskomfortu, związanego z nieprzyjemnym zapachem lub mokrymi plamami pod pachami i na plecach.

Lekko i przewiewnie

Na letnie dni wybierajmy ubrania, które będą nam ułatwiały przetrwanie upałów niż je utrudniały. W związku z tym kobiety powinny zakładać luźne sukienki, spódniczki lub szorty i t-shirty. Dzięki temu zniosą wysokie temperatury oraz będą wyglądać schludnie i efektownie. W przypadku pań etykieta jest łagodniejsza, mogą zakładać ulubione sukienki do biura czy na grilla z przyjaciółmi. Mężczyźni niestety w niektórych sytuacjach nie unikną garnituru oraz koszuli i krawata, ale jeśli tylko mają taką możliwość lub wybierają się na mniej zobowiązujące spotkanie panowie mogą założyć koszulkę polo, t-shirt, a w niektórych sytuacjach także szorty.

Czytaj także  Co to są standardy GOTS? Dowiedz się!
Koszulki polo męskie, propozycja od Vistuli. Źródło: http://vistula.pl/polo-vst.
Koszulki polo męskie, propozycja od Vistuli. Źródło: http://vistula.pl/polo-vst.

Co nosić do pracy?

O ile strój nieformalny nie przynosi nam kłopotu, ponieważ każdy ma w szafie t-shirt, który pasuje do każdej sytuacji, o tyle w pracy musimy stawić czoła specjalnym wymaganiom. Na szczęście możemy je sprytnie obejść i przynieść odrobinę ulgi. W przypadku kobiet będą to sukienki z lżejszych materiałów czy cieniutkie żakiety zamiast grubych marynarek. W większości miejsc nikt także nie bierze za nietakt brak rajstop czy odkrytych butów. Jeśli jednak zasady są rygorystyczne panie mogą założyć pończochy. W przypadku mężczyzn warto przede wszystkim postawić na naturalne, przewiewne materiały, z których wykonane są garnitury. Niech zrezygnują z kamizelki i wybierają cienkie koszule z prawdziwej, dobrej jakości bawełny. Ponadto we własnym biurze warto w ciągu dnia zdejmować marynarkę i zakładać ją tylko na spotkania. Jeśli tylko mają taką możliwość niech zakładają do garnituru lub oficjalnych spodni elegancką koszulkę polo.

Lato na ulicy

Poza pracą garderoba może być znacznie mnie oficjalna, wtedy liczy się przede wszystkim wygoda. Warto jednak pamiętać, że na ulicy, w parku czy na wycieczce także panują pewne zasady, głównie te estetyczne. T-shirt powinien zakrywać brzuch oraz być luźniejszy, szorty niech będą dłużej niż linia pośladków, a sukienka niezbyt obcisła uwidaczniająca każdą niedoskonałość ciała. Zasady te dotyczą jednakowo mężczyzn. Koszulkę polo powinni nosić na sobie, a nie przewieszoną przez ramię, a do szortów najlepiej zakładać pasek.

Czytaj także  Prawie każdy z nas trzyma zdjęcia w portfelu. Dowiedz się, dlaczego to robimy

Related Posts