Jak dobrze dobrać rozmiar rękawiczek?

Rękawiczki ubieramy po to, aby chroniły nasze dłonie oraz je zdobiły. Najlepszej jakości rękawiczki wykonane są ze skóry. Ich zakup to niemały koszt, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób dobrać prawidłowo ich rozmiar do wielkości swoich dłoni. Jak się okazuje jest to prostsze niż się wydaje. Jak zatem wybrać odpowiedni rozmiar rękawiczek?

Jakie rękawiczki damskie można znaleźć w sklepach?

W sklepach można znaleźć wiele różnorodnych modeli rękawiczek, które wykonane są z najróżniejszych materiałów. Najczęściej wybierane są rękawiczki ze skóry – tutaj trzeba dokładnie wybrać rozmiar lub materiałów syntetycznych, które są elastyczne – tutaj najczęściej dostępne są rozmiary uniwersalne.

Jeżeli chodzi o modele, to panie najchętniej wybierają klasyczne rękawiczki damskie, całkowicie zakrywające dłonie. Tego rodzaju rękawiczki dostępne są w wariantach z pięcioma palcami lub tzw. z jednym palcem – gdzie osobno jest tylko kciuk, a pozostałe palce są schowane pod jednym kawałkiem materiału. Ciekawą propozycją są rękawiczki damskie, które łączą w sobie zalety obu tych modeli – wówczas wszystkie palce są chronione pod specjalnym kapturkiem, ale jednocześnie każdy ma osobną, krótką otulinę z materiału.

Czytaj także  Prowadzisz własną firmę? Sprawdź, jakie artykuły biurowe powinny się znaleźć w Twoim biurze

Panie chętnie wybierają także rękawiczki damskie stylizowane na rękawiczki motocyklowe – z otworami nad kłykciami oraz zapinane na napy. Jest to ciekawe urozmaicenie codziennego stroju.

rękawiczki marki wittchen
Modne rękawiczki marki Wittchen (źródło: sklep.wittchen.com)

Jak dobrać rozmiar rękawiczek, by idealnie leżały na dłoni?

Jak to zostało wyżej wspomniane, rękawiczki damskie wykonane ze skóry powinny być dobrane idealnie do wielkości dłoni, gdyż w przeciwnym przypadku będą się brzydko układały na dłoniach lub w ogóle nie będzie można ich ubrać. Rozmiary rękawiczek mogą być oznaczone cyfrą lub literą (S, M, L, XL). Z tym, że każdy z producentów z reguły ustala własną rozmiarówkę, której odpowiada konkretny obwód dłoni. Jeżeli zatem rękawiczki kupujemy przez internet i nie mamy możliwości wcześniejszego ich zmierzenia, to należy dokładnie wymierzyć obwód dłoni i sprawdzić, jaki rozmiar dla tego obwodu przewiduje producent.

Jak zmierzyć obwód dłoni?

Mierzenie obwodu dłoni jest bardzo proste – wystarczy rozłożyć dłoń tak, aby była całkowicie wyprostowana. Następnie należy wziąć centymetr i zmierzyć obwód w jej najszerszym miejscu. Przy mierzeniu obwodu dłoni należy pamiętać o tym, by nie mierzyć go razem z kciukiem.

Producenci rękawiczek w wymiarach z reguły nie uwzględniają długości palców, gdyż jest to mniej miarodajny wymiar.

Czytaj także  Jak detektyw może pomoc w sprawie porwań rodzicielskich? Dowiedz się już teraz

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając rękawiczki?

Wybierając rękawiczki warto także zwrócić uwagę na ich długość za nadgarstek. Rękawiczki powinny być na tyle długie, by zakrywać nadgarstek i nie powstawała przerwa pomiędzy mankietem kurtki i końcem rękawiczki. Zapewni to ciepło i komfort noszenia rękawiczek, szczególnie w okresie zimowym. Taka długość rękawiczek zapewni również elegancki i estetyczny wygląd całej stylizacji. Rękawiczki stylizowane na motocyklowe będą miały nieco krótszą długość. Z reguły kończą się zaraz za nadgarstkiem.