Jaki szal do czarnego płaszcza?

Czarny płaszcz

Często borykamy się z problemem wyboru właściwych dodatków do klasycznej odzieży wierzchniej. Jeśli wybierzemy czarny płaszcz, musimy wiedzieć, że najlepiej sprawdzą się długie i przytulne szale w kontrastujących kolorach. Oto kilka wskazówek, jak wybrać ten odpowiedni.

Czarny płaszcz
Czarny płaszcz i czerwony szal

Poszukiwania odpowiedniego szalu – krok po kroku

Podczas wybierania odzieży wierzchniej takiej jak wszelkiego rodzaju płaszcze, kurtki, bluzy czy kamizelki warto dokładnie przemyśleć kolor, fason i przyjrzeć się nieco bliżej swoim oczekiwaniom. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze trendy, a także to, co jest najbardziej uniwersalne mamy tendencję do gonienia za modą zamiast kreowania własnego stylu. W związku z tym najczęściej wybór pada na stonowane kolory takie jak czernie, szarości i brązy, którym brakuje indywidualnego charakteru, a całej stylizacji stylu. Co więcej – tego typu płaszcze mogą kojarzyć się z nudą, a tego niemal każdy chce w modzie uniknąć. W związku z tym należy zdecydować się na zakup wygodnego i miłego w dotyku szalu, który podkreśliłby nasz płaszcz i jednocześnie go ożywi. Jaki kolor szalu wybrać do klasycznego, czarnego płaszcza?

Szalik, szal czy komin? Pomyśl nad alternatywą dla tradycyjnego szala

Na początku warto zastanowić się nad tym, czego poszukujemy: czy rzeczywiście potrzebujemy kolorowego szalu, który pasowałby do naszego płaszcza czy może lepszym rozwiązaniem byłby wełniany i wygodny komin (do wybory na przykład na stronie: szale, apaszki, kominy damskie). Wybierając go, najlepiej sprawdzi się wybór intensywnych kolorów takich jak pomarańczowy, żółty lub różowy, czyli wszelkie ciepłe barwy. Natomiast kolory, których należy unikać to czerwień, brąz i granat. Ubierając czarny płaszcz na pewno warto unikać zakupu komina w tym samym kolorze. Do grona najpopularniejszych odcieni zaliczyć można blady róż, kremowy i szary. Jeśli zależy nam na zmianach warto postawić na intensywny i przyciągający wzrok fiolet lub biel, która doda naszej stylizacji eleganckiego charakteru – dedykowana kobietom o bladej, porcelanowej cerze.

Co warto wiedzieć przed wyborem swojego szalu?

Szale są obecne w modzie od niepamiętnych czasów, a ich historia rozpoczęła się ok. XVI wieku w północnych Indiach. Pierwsze szale, które zdobyły uznanie kobiet, wykonywane były ze specjalnej wełny kóz. Z czasem, gdy technika tkactwa została ulepszona, produkowane szale stopniowo nabierały delikatności. Dawniej szale z wełny górskich zwierząt traktowano jako towar luksusowy, szczególnie podczas ich ekspansji do Europy aż do masowej produkcji aż do zaprezentowania szali wykonywanych z jedwabiu w Lyonie. Mało kto wie, że najtańsze koszty produkcji były w Szkocji, dlatego tam powstała specjalna technika produkcji, która jest wykorzystywana po dzień dzisiejszy. Szale produkowane w szkockim Paisley wyróżniają się specjalnym splątaniem wzoru po obu jego stronach, co wyróżnia ten produkt na tle innych, dostępnych na rynku. To tłumaczy również ich popularność, cenę, a także uniwersalność we współczesnej modzie – możemy nosić je do wszystkiego.